#Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła realizuje projekt Laboratoria Przyszłości. Jest to program edukacyjny finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją Laboratoriów Przyszłości jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której uczniowie będą mieli możliwość budowania kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Dzięki otrzymanemu wsparciu nasza szkoła została wyposażona w innowacyjny sprzęt: monitor interaktywny, drukarkę 3D wraz z akcesoriami, zestawy konstrukcyjne z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami służące, m.in. do nauki podstaw programowania i elementów robotyki, urządzenia do obróbki drewna COOL-TOOL oraz stacje lutownicze z gorącym powietrzem, które znajdą swoje zastosowanie w czasie lekcji szkolnych i zajęć pozalekcyjnych. Profesjonalny sprzęt do nagrywania obrazu i dźwięku – statyw, mikroport z akcesoriami, mikrofony kierunkowe, gimbal i oświetlenie posłużą do utrwalania i dokumentowania różnorodnych szkolnych inicjatyw. Ponadto wszystkie szkolne przedsięwzięcia będą realizowane przy wsparciu nowoczesnego nagłośnienia.

Uczniowie na lekcjach techniki korzystając z zestawów fischertechnik zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości budują pojazdy mechaniczne, sygnalizację świetlną i inne urządzenia. Na lekcjach informatyki piszą do nich programy w języku Python, dzięki temu wprawiają je w ruch. #LaboratoriaPrzyszłości

Na lekcjach uczniowie korzystają z interaktywnego monitora zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriumPrzyszłości

Uroczystości szkolne są dobrze słyszalne dzięki wsparciu nowoczesnego nagłośnienia zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriumPrzyszłości