PAŹDZIERNIK - MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W październiku w Szkole Podstawowej w Wierzchosławicach obchodzono Miedzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W czytelni przygotowano wystawę "Baśnie i legendy polskie" - to hasło tegorocznych obchodów. Zorganizowano akcję "Słodkie wypożyczanie". Przez trzy dni osoby, które przyszły do biblioteki wypożyczyć książkę mogły skorzystać z losu i wygrać słodki poczęstunek lub nagrodę rzeczową. W tych dniach bibliotekę odwiedziło 145 uczniów???????? Ogłoszono konkursy biblioteczne w dwóch kategoriach. Wszystkie prace dostarczone przez uczniów były piękne i wyjątkowe. Jury miało nie lada problem wybrać zwycięzców.

Oto oni:

Konkurs plastyczny dla klas I-III "Pani Jesień inspirowana wierszem Zofii Dąbrowskiej" :

I miejsce - Emilia Sztama kl. 3

II miejsce - Hanna Karwowska kl. I

III miejsce - Adam Nowicki kl. I

Wyróżnienia : Maja Mańkowska kl. 3

Aleksandra Matyga kl. 3

Maja Nowak kl. I

Konkurs fotograficzny dla klas IV- VIII "Z książką mi do twarzy - nietypowe miejsca do czytania książek" :

I miejsce - Zofia Pijanowska kl. 7 b

II miejsce - Filip Puszczykowski kl. 4

III miejsce - Anna Wilk kl. 6

Wyróżnienia :

Wojciech Nowak kl. 5

Nikola Sobocińska kl. 7 b

Zuzanna Ziętara kl. 7 b

Gratulujacje! ????

Dziękuję wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursach. Asystentkom bibliotecznym wielkie dzięki za pomoc przy organizacji zadań związanych ze świętem biblioteki.

Nauczyciel bibliotekarz - Agnieszka Krzyżanowska